Ofis Temizliği

Ofis Temizliği... Ofisler temizlik ve hijyenin en önemli olduğu yerlerdir. Ofislerde; tuvalet, banyo mutfak vb. birçok insanın ortak kullandığı alanlarda mikroorganizmaların üremesi ve bulaşması daha kolaydır. Bu yüzden ofislerde profesyonel olarak temizlik yapılması gerekmektedir. Makro Temizlik olarak, 2009’dan beri ofislere profesyonel temizlik hizmeti veriyoruz.

Ofisler temizlik ve hijyenin en önemli olduğu yerlerdir.

Ofislerde; tuvalet, banyo mutfak vb. birçok insanın ortak kullandığı alanlarda mikroorganizmaların üremesi ve bulaşması daha kolaydır. Bu yüzden ofislerde profesyonel olarak temizlik yapılması gerekmektedir.

Makro Temizlik olarak, 2009’dan beri ofislere profesyonel temizlik hizmeti veriyoruz. Bunun için personellerimizin eğitimli ve donanımlı makine/ekipman parkurumuzun olmasına önem veriyoruz. Ayrıca endüstriyel amaçlı üretilmiş profesyonel temizlik ürünleri kullanıyoruz.

Mop, paspas, bez vb. tekstil ürünlerini belirli periyotlarda yenileriyle değiştiriyoruz. Büyük işletmelerde yıkama üniteleri kurup gün sonunda kullanılan tüm tekstil ürünlerini yıkayıp dezenfekte ediyoruz.

Profesyonel ofis temizliği için; 6 adımda temizlik yapıyoruz.

Küllüklerin ve çöp kovalarının boşaltılıp temizlenmesi / Ofis temizliği

Küllükler boşaltılırken küllerin etrafa saçılmaması için, çöp kovasının dibine doğru boşaltılması gerekir. Küllük boşaltılırken içinde yanan izmarit olup olmadığına dikkat edilmelidir.

Çöp kovası boşaltılırken; çöp poşetinin kirli,ıslak,yırtık veya kötü koku olup olmadığına bakılmalıdır. Ayrıca ıslak çöp olan yerlerde çöp poşetleri her gün değiştirilmelidir.

Diğer yerlerde ise yukarıda belirtilen durumlarda çöp poşeti değiştirilmelidir.

2. 20 cm. ila 2 m. arası düz alanların temizliği / Ofis temizliği

Bu işlemde yerden süpürgelik üstünden başlayarak üstten elimizin yetiştiği yere kadar olan alanların tozu alınır.(Tablo,pano,seperatör vb.) Ayrı bir bez kullanılmalıdır.

3. Telefon ve masaüstü cihazların temizlenmesi / Ofis temizliği

Telefonla konuşma esnasında hem cilt teması hem de nefes alıp vermeden dolayı bir temas olmaktadır.Bundan dolayı telefon temizliği ayrı olarak belirtilmiştir. Telefon temizliği yapılırken mutlaka ayrı bir bez kullanılmalı ve günlük olarak dezenfekte edilmelidir. Masa üstünde bulunan bilgisayar,faks,hesap makinesi vb. cihazlar silinir. Bilgisayar ekranlarının silimi yapılırken ıslak bez kullanılmamalı,kuru bezle tozu alınmalıdır.

4. Masa üstlerinin temizliği / Ofis temizliği

Masa üstlerinin silimi sağdan başlanarak sola doğru silinir.Silim esnasında masa üstünde kaldırılabilecek eşyalar kaldırılıp altları silinir. Masa üstünde leke kalmamasına özen gösterilmelidir. Islak silimden sonra leke kalmaması için gerekli hallerde kurulama yapılır. Silim esnasında müşteriye ait eşyaların ve evrakların yerinin değişmemesine azami özen gösterilmelidir.

5. Zemin temizliği / Ofis temizliği

Zemin halı ise rutin temizlikte yürüme yolları ve görünen yerler vakumlanır. Vakumlama esnasında masa altlarının ve çöp kovasının arkalarının alınmasına dikkat edilmelidir. Detay temizlikte ise, bütün halı vakumlanmalıdır. Vakumlamada halının atlanmaması gerekmektedir.Halı temiz görünse de vakum görünmeyen, halının içine sinmiş tozu çeker. Sert zemin ise önce kuru paspaslama sonra ıslak paspaslama yapılır.Islak paspaslamadan sonra leke kalması durumunda tekrar kuru paspaslama yapılmalıdır.

6. KONTROL

Tüm işlemler bitiminden sonra yapılan işin kontrol edilmesi eksik bir iş yapılmaması için gereklidir. Kontrol emin olmamamızı sağlar.Kontrol bir işin tam yapılmasını sağlar. 6 adımda ofis temizliğinde kontrol en önemli adımı oluşturur.Yapılan her işten sonra mutlaka kontrol yapılmalıdır. Açık pencere,lamba ve temizlik malzemesi unutulmamalıdır.

Makro Temizlik olarak, ofis temizliğinde profesyonel çözümler sunmaya ve hijyenik ortamlar yaratmaya devam edeceğiz.

Yorum

e-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Lütfen * işaretli alanları doldurunuz.

*